-
1
Priser
-
Egenskaper
-
2
Omdömen
-
Recensioner
-
1
Forum
-
Statistik
Rank: 432
Prisutv: -
1
Media
-
Relaterade
Liknande 5
I listor: 1
-
Köpt idag när priset låg under 9000. Testat i ett par timmar nu. Var lite orolig för hur den skulle bete sig i snabba scener (läs fotboll, hockey m.m) då det bara är 50hz. Men måste säga att processorn och Motionflow gör ett utmärkt jobb, både i HD, FHD och 4K-sändningar!
Har en Philips 4K Android TV sen innan. Den är dock byggd på en 100hz-panel. Märker ingen skillnad alls i flytet på bilden. Har ej testat spela på den än dock, men tror inte det skall vara några konstigheter!
Android-TV är som vanligt helt fantastiskt, med mängder av appar och snabba menyer. Tivimate och Netflix flyter på hur bra som helst.
Läst flera recensioner på andra sidor där folk klagat på de inbyggda högtalarna, men där är jag positivt överraskad. Klart det blir bättre med ett riktigt system, men för att vara tv-högtalare så finns inget att klaga på.
För under 9000 är detta ett fynd! -
Mycket bra bild och jag är imponerad av smart funktionen som drivs med android.
Fungerar fint på mitt LAN och kommer åt NAS bibliotek med appen Kodi.
Tv'n behöver bara ström, inga andra kablar behövs (för mig).
Det enda negativa är att den är lite "tjock", men det gör inget då den hänger på väggen.
Men helt klart en bra tv för pengarna.